Reavis High School
Burbank, Illinois
Rams
Most Improved Awards

Year Sport Athlete
1982-1983 Boys Cross Country Ron Hite
Football Dan Dunne
Steve Pawlowski
Golf Chris Weist
Boys Basketball John Plys
Wrestling Ron Hurta
Boys Swimming Jim Corcoran
Baseball Ray Cook
Boys Gymnastics Chris Barajas
Mike Lugo
Boys Track & Field Gregg Vaughn
Boys Tennis Paul Barakauski
Girls Cross Country Patti Monihan
AngelaTorres
Girls Swimming Laura Baltis
Girls Tennis Marylou Czerwinski
Girls Volleyball Linda Kroll
Girls Basketball Colleen Magee
Bowling Lisa Pappas
Girls Gymnastics Jenny Brunker
Badminton Katy Pate
Softball Joy Hyzny
Girls Track & Field Jacqueline Edmonds
1983-1984 Boys Cross Country  
Football  
Golf  
Boys Basketball  
Wrestling  
Boys Swimming  
Baseball  
Boys Gymnastics John Bozek
Mike Lugo
Boys Track & Field Tim Krupa
Boys Tennis Zoran Orlic
Girls Cross Country  
Girls Swimming  
Girls Tennis  
Girls Volleyball  
Girls Basketball  
Bowling  
Girls Gymnastics  
Badminton Suzy Radman
Softball Sharon Budler
Girls Track & Field Joy O'Keefe
1984-1985 Boys Cross Country John Dale
Football Chris Witek
Golf Paul Taube
Boys Basketball Carl Plebanski
Wrestling Mike Hagadus
Boys Swimming Dave Warda
Baseball Darren Quick
Boys Gymnastics John Bozek
Boys Track & Field Mark Radman
Boys Tennis Brian Richards
Girls Cross Country Gail Czajkowski
Girls Swimming Kelly Carstensen
Girls Tennis Kris Tassone
Girls Volleyball Diane Bal
Girls Basketball Sue Lakickas
Bowling Kelli Nowak
Girls Gymnastics Julia Krasny
Badminton Suzy Radman
Softball Diane Bal
Girls Track & Field Carolyn Greinke
1985-1986 Boys Cross Country Joel Fischer
Football Lou Holtrop
Golf Chris Darrling
Boys Basketball John Young
Wrestling Bill Novak
Boys Swimming Dave Warda
Baseball Joe Rodriguez
Boys Gymnastics Dion Delude
Boys Track & Field Dave Dunne
Boys Tennis Jim Bluemond
Cheerleading  
Trainers  
Girls Cross Country Kathy Simmons
Girls Swimming Gina De Carlo
Girls Tennis Marie Driscoll
Girls Volleyball Lynda Fredericks
Girls Basketball Maureen Talty
Bowling Joyce Supanich
Girls Gymnastics Dawn Kirchman
Badminton Helen Mazarakos
Softball Tricia Stein
Girls Track & Field Carolyn Grienke
1986-1987 Boys Cross Country Javier Mahoud
Football Luo Maza
Golf Wally Phelps
Boys Basketball Luis Duque
Wrestling John Miernicki
Boys Swimming Bill Dix
Baseball Dave Demumbrum
Boys Gymnastics  
Boys Track & Field George Stefos
Boys Tennis Mike Kampenga
Cheerleading  
Trainers  
Girls Cross Country Ellen Tegeler
Girls Swimming Lisa Dutkiewicz
Girls Tennis Marie Driscoll
Girls Volleyball Kim Stanley
Girls Basketball Sue Bal
Bowling Karen Kozak
Girls Gymnastics (Last Year of Reavis Girls Gymnastics) Kathy Woodrum
Badminton Dalene Bryl
Softball Jean Moloney
Girls Track & Field Dianalynn Girtin
1987-1988 Boys Cross Country Izzat Shaker
Football Ed Maloney
Golf Brad Janecek
Boys Basketball Dave Stepanek
Wrestling Jay Clemente
Boys Swimming Bob Van Valkenburg
Baseball Andy Hanik
Boys Gymnastics (Last  Year of Reavis Boys Gymnastics) Walter Hawkins
Boys Track & Field Bill Dix
Boys Tennis Dimitri Karnezis
Cheerleading Sue Casey
Trainers Ruby Leal
Girls Cross Country Roxanne Vock
Girls Swimming Kathy Bauer
Girls Tennis Kin Grenier
Girls Volleyball Doreen Shaven
Girls Basketball Tina Magee
Bowling Chrissy Kamenske
Badminton Jenny Linebarger
Softball Jeanne Wolfe
Girls Track & Field Mary Piotrowski
1988-1989 Boys Cross Country Dave Garcia
Football Alan Dykema
Golf Brad Janecek
Boys Basketball  
Wrestling Joe Sedivy
Boys Swimming Theo Lesniewski
Baseball Andy Hanik
Boys Track & Field Izzat Shaker
Boys Tennis John Santoro
Cheerleading  
Trainers (Last Year of Program) Dan Alba
Girls Cross Country Chrissy Fletcher
Girls Swimming Tina Lakickas
Girls Tennis Cindy Wiest
Girls Volleyball Heather wiecek
Girls Basketball Mary Piotrowski
Bowling Doreen Shaven
Badminton Marta Villanueva
Softball Becky Slomski
Girls Track & Field Maeve Corrigan
1989-1990 Boys Cross Country Aayed Yasin
Football Larry Grochowski
Golf Rich Katterman
Boys Basketball Pat Wilkinson
Wrestling Larry Berndt
Boys Swimming Jim Ahlquist
Baseball Jason Czarnecki
Boys Track & Field Steve Berzins
Boys Tennis David Lakickas
Cheerleading Amanda Sowinski
Girls Cross Country Cori Novak
Girls Swimming Laura Knizner
Girls Tennis Cora Gamino
Girls Volleyball Carla Miller
Girls Basketball Lisa Medina
Bowling Maureen Stenson
Badminton Lisa Petit
Softball Rebecca Slomski
Girls Track & Field Janet Kozak
1990-1991 Boys Cross Country Aayed Yasin
Football Glen Surwillo
Golf Andrew Pelt
Boys Basketball Ray Sliva
Wrestling Dan Minet
Boys Swimming Kevin Hoff
Baseball Ray Sliva
Boys Track & Field Shawn Zuidema
Boys Tennis Craig Kwiatkowski
Boys Volleyball Adam Johnson
Cheerleading Jennifer Daly
Girls Cross Country Jackie Fragoso
Girls Swimming Candi Chrones
Girls Tennis Lisa Medina
Girls Volleyball Belinda Marcordes
Girls Basketball Bridget Bartkowski
Bowling Janis Bylinski
Badminton Linda Flanagan
Softball Crissy Fletcher
Girls Track & Field Wileen Casarez
1991-1992 Boys Cross Country  
Football Mike Surwillo
Golf Andrew Pelt
Boys Basketball Jason Blizniak
Wrestling Mike Jenkover
Boys Swimming Mike Schillinger
Baseball Tom Ravetto
Boys Track & Field Mike Olalde
Boys Tennis Geoffrey Gomoll
Boys Volleyball Jim Panacchia
Cheerleading Jennifer Daly
Girls Cross Country Shari Queenan
Girls Swimming Christie Steg
Girls Tennis Donna Tykla
Girls Volleyball Kristie Koch
Girls Basketball Melanie Pronobis
Bowling Rosa Knizner
Badminton Linda Flanagan
Softball Debbie Schmitt
Girls Track & Field Allison Laff
1992-1993 Boys Cross Country Colm Corrigan
Football Bob Brown
Golf George Fortier
Boys Basketball Bill Flood
Wrestling Noah Krsak
Boys Swimming Bob Brown
Baseball Tony Villardito
Boys Track & Field Tom Balsitis
Boys Tennis Thai Somkul
Boys Volleyball John O'Neill
Cheerleading Natasha Gornik
Girls Cross Country Shari Quennan
Girls Swimming Rebecca Nay
Girls Tennis Laura Frederick
Tracy Kairis
Girls Volleyball Becky Louis
Girls Basketball Melanie Pronobis
Bowling Kori Jutzi
Badminton Amanda Fosco
Jennifer Klugler
Softball Dimitra Nassis
Girls Track & Field Jennifer Barns
1993-1994 Boys Cross Country Frank Espinoza
Football Tony Prunsky
Golf Mike Hock
Boys Basketball Mike Acevedo
Wrestling Mike Temko
Boys Swimming Bill Martin
Baseball Tony Maciaga
Boys Track & Field Erich Preimesberger
Boys Tennis Rob Antol
Boys Volleyball Ken Porter
Cheerleading Erin Campbell
Girls Cross Country Jennifer Simmons
Girls Swimming Sue Williams
Girls Tennis Jenny Krysinski
Girls Volleyball Nicki Rockett
Girls Basketball Michelle Stefl
Bowling Katie Hendler
Badminton Jenny Krynski
Softball Amy Marek
Girls Track & Field Chris Fulgencio
1994-1995 Boys Cross Country Richard Kowalski
Football Matt Flood
Golf Chris Wehlus
Boys Soccer Vasilios Nassis
Boys Basketball Gerry Valenti
Wrestling Vinnny Ventrice
Boys Swimming Matt Bryne
Baseball Joseph Serra
Boys Track & Field James Woods
Boys Tennis Brian Quan
Boys Volleyball Rafal Banik
Cheerleading Shannon Roth
Girls Cross Country Amy Marek
Girls Swimming Ida Galvez
Girls Tennis Michelle Kwilosz
Girls Volleyball Marie Strejc
Girls Basketball Jenny Kozik
Bowling Karie Garcia
Badminton Candice Banks
Girls Soccer Lisa Mackessy
Softball Bernadette Talaga
Girls Track & Field Jaclyn Quennan
1995-1996 Boys Cross Country Derek Smith
Football Joe Kaminski
Golf Mark Eckert
Boys Soccer Brad Villalobos
Boys Basketball Art Gamino
Wrestling Tony Collins
Boys Swimming Nick Martin
Baseball Larry Santoro
Boys Track & Field Peter Caruana
Boys Tennis Eric Walkowiak
Boys Volleyball Troy Boardman
Cheerleading Jenny Picman
Girls Cross Country Sherry Conway
Girls Swimming Tina McAndrews
Girls Tennis Allison Eret
Girls Volleyball Kerri Rockett
Girls Basketball Renee Campbell
Bowling Roxanne McGraw
Badminton Kristin Kugler
Girls Soccer Sarah Crosley
Softball Kristy Hornick
Girls Track & Field Sue Handley
1996-1997 Boys Cross Country John Andrews
Football Tom Behan
Golf Troy Boardman
Boys Soccer Andy Sierak
Boys Basketball John Gill
Wrestling Bob Duba
Boys Swimming Tom Gruber
Baseball Gary Evashenk
Boys Track & Field Derek Smith
Boys Tennis Frank Cano
Boys Volleyball Steve Annel
Cheerleading  
Girls Cross Country Susan Handley
Girls Swimming Cathy Skrobutt
Girls Tennis  Julie Maslowski
Girls Volleyball Chrissy Dixon
Girls Basketball Vasalike Georgiou
Bowling Barb Wolfe
Badminton Carrie Hennessy
Girls Soccer Michelle Kozik
Softball Kristen Bell
Girls Track & Field Jill Fasano
1997-1998 Boys Cross Country Dan Sliwinski
Football Marty Kreil
Golf Casey Ligas
Boys Soccer Ken Gardner
Boys Basketball Mike Rojas
Wrestling Tony Temko
Boys Swimming Joe Fredrick
Baseball Nick McDonald
Boys Track & Field Dave Stiak
Boys Tennis John Foy
Boys Volleyball Jason Sabo
Cheerleading  
Girls Cross Country Siobhan Carey
Girls Swimming Mary Ellen Mitchell
Girls Tennis Christina D'Ambrosino
Girls Volleyball Kristin Bell
Girls Basketball Melissa Brummerstedt
Bowling Barb Wolfe
Badminton Barb Wolfe
Girls Soccer Rachel Maslovaric
Softball Leann Rydberg
Girls Track & Field Josephine Lopez
1998-1999 Boys Cross Country Dave Boyer
Football Frank Jenkover
Golf Jason Kepouros
Boys Soccer Germain Reynoso
Boys Basketball Steve Wozniak
Wrestling Ryan O'Lone
Boys Swimming Robert Bemiss
Baseball Mike Rojas
Boys Track & Field Cesar Ortega
Boys Tennis Kevin Sendra
Boys Volleyball Jack Matson
Cheerleading Abby Zelinski
Girls Cross Country Jamie Conley
Girls Swimming Sonya Spasojevic
Girls Tennis Vandana Gandhi
Girls Volleyball Cathi Wojdyla
Girls Basketball Lauren Villalobos
Bowling Carolyn Budz
Badminton Carolyn Budz
Girls Soccer Dana Grube
Softball Jaime LaPorte
Girls Track & Field Rhiannon Pullen
1999-2000 Boys Cross Country  
Football Jason Maciaga
Golf John Balestri
Boys Soccer Steve Jarosz
Boys Basketball Ahmad Gouleh
Wrestling Maria Angone
Boys Swimming Tony D'Ambrosino
Baseball John Malacina
Boys Track & Field Dave Stiak
Boys Tennis George Trojaniak
Boys Volleyball C. J. Fabiano
Cheerleading Matt Paraday
Girls Cross Country Olivia Lopez
Girls Swimming Barb Sopiarz
Girls Tennis Sylvia Ligeza
Girls Volleyball Efstratia Kyriakoulis
Girls Basketball Michelle Quick
Bowling Jessica Chapello
Badminton Carolyn Budz
Girls Soccer Nicole Oles
Softball Lisa Sinovich
Girls Track & Field Tammy Balestri
2000-2001 Boys Cross Country Matt Ewers
Football Jason Grey
Golf Tim Gorecki
Boys Soccer Emil Ryniejski
Boys Basketball Paul Johnson
Wrestling Don Carey
Boys Swimming Kyle Matrin
Baseball John Balestri
Boys Track & Field John Ficht
Boys Tennis Phung Van
Boys Volleyball Mark Galecki
Fall Cheerleading  
Winter Cheerleading Mary Beth Bain
Girls Cross Country Michelle Sofakos
Girls Swimming Samantha Majeski
Girls Tennis Erica Schmitz
Girls Volleyball Lauren Villalobos
Girls Basketball Jenny Brent
Bowling Tiffany Chapkovich
Badminton Candace Neybert
Girls Soccer Priscilla Diaz DeLeon
Softball Andrea McElray
Girls Track & Field Nichole Mase
2001-2002 Boys Cross Country Joe Burns
Football Konrad Wlodkowski
Golf Andy Sopkin
Boys Soccer Bart Budz
Boys Basketball Ian Jones
Adam Pryde
Wrestling John Weinert
Boys Swimming Joe Burns
Baseball Tony Cappetta
Boys Track & Field Danny Rodriguez
Boys Tennis Matt Pepich
Boys Volleyball Matt White
Fall Cheerleading Rosa Ramirez
Winter Cheerleading Katie Countryman
Girls Cross Country Katie King
Girls Swimming Alani Bochenek
Girls Tennis Anna Macarayo
Girls Volleyball Danielle Mikos
Girls Basketball Angie Silney
Bowling Jill Szklarski
Badminton Jenny Powers
Girls Soccer Mary Beth Bain
Softball Krystin Rinkus
Girls Track & Field Cheryl Lovitt
2002-2003 Boys Cross Country  
Football  
Golf  
Boys Soccer  
Boys Basketball  
Wrestling  
Boys Swimming  
Baseball  
Boys Track & Field  
Boys Tennis  
Boys Volleyball  
Fall Cheerleading  
Winter Cheerleading  
Girls Cross Country  
Girls Swimming  
Girls Tennis Jennifer Powers
Girls Volleyball  
Girls Basketball  
Bowling  
Badminton  
Girls Soccer  
Softball  
Girls Track & Field  
2003-2004 Boys Cross Country  
Football  
Golf  
Boys Soccer  
Boys Basketball  
Wrestling  
Boys Swimming  
Baseball  
Boys Track & Field  
Boys Tennis  
Boys Volleyball  
Fall Cheerleading  
Winter Cheerleading  
Girls Cross Country  
Girls Swimming  
Girls Tennis  
Girls Volleyball  
Girls Basketball  
Bowling  
Badminton  
Girls Soccer  
Softball  
Girls Track & Field  
     
     

 

-